SİZ BİZİM NASIL YANDIĞIMIZI NEREDEN BİLECEKSİNİZ?

Hiç telefonunuz çaldığında ürktüğünüz oldu mu? Bu ülkede evladı kritik bölgelerde askerlik yapan anne-babalar,yine aynı şekilde eşi buralarda görevli olan kadınlar bu korkuyu yaşıyorlar, özellikle de şehit olmadan az önce ailesini arayan askerimizin haberini duyduklarından beri…
Bu ülke her türlü bölme gayretlerine,kirli oyunlara,yolsuzluklara,yoksulluklara,karmaşık demografik yapısına,fitneye,fesada,hasede,kem göze,şerre karşı ayakta ise,evlatlarımızın şehadeti, yüreklerdeki “vatan sağolsun” duası hikmetiyledir.Bu gerçeği bize unutturmak istiyorlar…
Ve ulusal bir gazetede yayınlanmış şu gerçekleri de…

( “ Kandil ana kampında 3 bin terörist bulunuyor. Buradaki iki küçük kampta, Şehit Harun deresi adıyla anılan doğal şelaleyle Şehit Ayhan deresi olarak tanımlanan bölgede kurulan 2″Santralda”da elektrik üretiliyor. Şehit Harun deresinde elde edilen elektrik, aynı zamanda çevredeki 2 köyün ihtiyacını karşılıyor. Barajda 8 terörist görev yapıyor.
Ana kampta NATO envanterine kayıtlı 5 Stinger füzesi, Dorçka, BKC, M – 16 türü ağır silahlar, Nissan jeepler, 100 jeneratör, 2 kaynak makinası, 10 suni mağara ve 15 hizmet birimi bulunuyor.
Hastane biriminde “Ahmet” kod adlı Türk doktorun denetiminde 2 ayrı noktada hastane, 3 doktor ve 14 sağlık personeli yer alıyor. Ameliyat ve diş tedavisiyle poliklinik hizmeti verebilecek alet ve ilaçlar da bulunuyor.
Kampta 13 kişilik cephanelik birimi tüm ağır silah ve mühimmattan, 13 kişilik lojistik birimi yüklü miktarda gıda maddesinin dağıtımından, 8 kişilik matbaa birimi defter, kitap ve dergilerin basımından, 1 kişilik maliye birimi para denetiminden, 13 kişilik muhabere birimi haberleşmeden sorumlu. Ayrıca, alım – satım birimi de bulunuyor.
Kani Cenge kampında bine yakın terörist, 25 SAM – 7 füzesi, ağır silahlar, 6 – 7 doktor denetiminde ameliyat ve tıbbi tahliller yapılan merkezi hastane, silah deposuyla subay okulu bulunuyor. Profesyonel ordu kurmak amacıyla oluşturulmuş.
Çok sayıda SAM – 7 füzesinin bulunduğu Bele Kati kampındaki PKK mensupları, kaçakçılardan vergi alıyor. 550 PKK`lı, 20 Sam – 7 füzesi var.”)

Bunları unutmazı,unuttuktan sonra da bir daha hatırlamamız için,gerçekleri anlatan yapımları yasaklayıp, yerine Neşeli Gençlik,Çılgın Dersane( filmin afişini hazırlayanlar zahmet edip imla kılavuzuna bakmamış olacak ki bu şekilde yanlış yazılmış doğrusu ‘dershane’ dir) gibi içeriği isminden belli,sadece vakit kaybı olsa öpüp alnımıza koyacağımız,hem zamanımızı hem maddi manevi kaynaklarımızı tüketen,hayallerimizi ideallerle değil arzularla donatan apaçık zararlı yapımları seyretmemizi isteyenler kimler?Şiddet içeriklidir,gençlere kötü örnek oluyor diyerek yasakladıkları filmler yerine kan ve dövüşün bini bir para olan Hollywood filmlerini önümüze süren bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtenler kim?
Şiddetin körüklenmesini,iki tarafın birbirine kinlenmesini aklı başında hiçbir vatan evladı istemiyor zaten,ama bölgede yaşananları ortaya koyan yapımları yasaklayarak, şehitlerimizin sayısını olduğundan az göstererek,ülkemiz üzerinde dönen kirli oyunları kamufle ederek dikkati başka noktalara yönlendirmek de düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürmez mi?
Gerçekleri genciyle yaşlısıyla ,kadınıyla erkeğiyle tüm halkımız bilmeli ki çözüme yönelik olarak bilinçlenmeli,millet şuuru,tarih şuuru ile donanmalı yoksa en kıymetli hazinemizi ellerimizle teslim etmiş olacağız:
Türküm demek faşistlik olacak,Türk diye bir ırk yoktur demek normal sayılacak,vatan toprağını başkaları sahiplenirken hala hoşgörüden kardeşlikten bahsedeceğiz.
Sıcak bölgelerde hiç yaşamamış,bu bölgeleri ziyaret dahi etmemiş birçok vatandaşımızı durumdan haberdar etmek ve bilinçlendirmek adına yapılan tüm çalışmaları can-ı gönülden destekliyorum,gönülerinde sakladıkları art niyetleri varsa istisna tutuyorum.
Unutmayalım,unutturmayalım,bilelim,bildirelim,meydanı boş bırakmayalım,yoksa yüreğine baba,evlat ,eş,kardeş acısı düşmüş insanlarımız “siz bizim nasıl yandığımızı nereden bileceksiniz” dediklerinde verecek cevabımız,söyleyecek sözümüz,acısını paylaşmaya hakkımız,gözlerine bakmaya yüzümüz olmayacak.

Bastığın yerleri `toprak` diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir