Son 50 yılın en başarılı Maliye Bakanı Unakıtan’ın sırrı!!!

Son 50 yılın en başarılı Maliye Bakanı Unakıtan’ın sırrı!!!

Kemal Unakıtan ilginç bir insan. Bakanlığı öncesindeki fotoğraflarına bakınca “Derviş Meşrep” bir görüntü çizdiğini görüyoruz.

Hubb-u Dünya kalbinde yer etmemişe benziyordu. O dönelerde de oldukça zengin birisiydi. Naz veya selam ile yaptıramayacağı yoktu. Bu nedenle imza yetkisine haiz bir bakan olarak geçmişinde ne ise bugününde de o.

Peki Kemal Unakıntan’ın başı bu günlerde bir Villası, bir oğlu, bir hanımı son olarak da kızı için neden bu kadar ağrıtılıyor dersiniz?

Eşi Amerika yıllarında oldukça muhafazakâr kıyafetler ile arz-e endam ediyormuş. Gençlere başörtülerinin altına farklı renkte iç tülbent taktıkları için olmadığını ediyormuş.

Oğlu ise gıda alanında önemli isimlere satış yapan bir tedarikçi olarak faaliyet gösteriyor. Mahdum Unakıtan’ın satış yaptığı firmaların reklam bütçelerinde (Buna sus payı da denilebilir) azalma olduğu için mi medya şimdilik bak biz etrafta olanları biliyoruz! Kabilinden saldırılar yapıyor?

Bakanların etrafında gazeteciler kenetlenir. Bazı bakanlar ise piyasaya oldukça açık insanlardır. Kemal Unakıtan – diğer bir deyişle KEMAL ABİ – dala budağa çarpmadan işlerini kolaylamasını – yani ilm-i siyaseti çok iyi bilen birisidir.

Burada “Acaba AK PARTİ gündemi belirlemek için bu açılıma müsaade mi ediyor?” diye düşünmek lazım.

Mal beyanı konusunda yaptığı “Bir siyasi parti liderinin hesabında şu kadar 100 trilyon para var” açıklaması Tayyip Bey’i köşeye sıkıştırma konusunda malzeme yapılmaya çalışılmıştı da sonra neler oldu neler.

Mısır ithalatı konusunda şimdi Unakıtan çıksa, piyasada dolaştığı gibi 10 milyon dolar değil de 100 bin doları aşmayan bir alım yapıldığını isbat etse ne olur.

Külliyen muhalefet gitmez mi?

AK Parti teşkilatları medyanın gözü ile Unakıtan’a bakmaya başladılar bile. Muhalefet bayrağını açanlar ise yeni dönemde listeye girmesi mümkün olmayan isimler.

Kemal Abi’nin villasına göz dikenler tüm Çamlıcanın aynı sıkıntı içerisinde olduğunu bilmiyorlar mı?

Çamlıcadaki en görkemli Villa hangi yayın imparatorluğunun patronuna ait dersiniz?

Ya da en gözde tepede hangi holdingin yönetim binası yer alıyor.

İş kaçak yapılaşmaya geldi mi o zaman büyük holdingler birer birer dökülüverir.

Yol kenarlarında ya da aralarda yapılan devasa marketler ne kadar yasal?

Kızının temasları konusunda bir bilgiye vakıf değilim. Medyanın söylemleri ile konuya yaklaşmayacağım.

Kemal Unakıtan, AK Parti bir yana Maliye Bakanı olarak ülke ekonomisine muazzam bir bütçe disiplini getirdi.

Bu onu son 50 yılın en başarılı Maliye Bakanı yapmaya yetiyor da artıyor bile.

Hangi kuruluşun – bakanlığın bütçesinde bu disiplin var?

Gazetelerin manşetleri ile kirletilmeye çalışılanlar yine onların suyunda yıkanarak aklanmamalı. Yani Kemal Unakıtan görevine devam etmeli.

Yoksa her tü-kaka denilen bakanın kellesi verilirse, bu kelleleri talep edenlerin bir zamanların arsız yeniçerilerinden ne farkı kalır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Belediye Başkanlığı döneminde mağdur olmayı öğrendi. Bunu siyasi güç olarak kullanmayı da.

Rahmetli Erol Taş, bir yerde halk kendisine filmlerde çıktığı kötü karakterler nedeni ile domates – taş atınca “Atın atın, siz bana ekmek atıyorsunuz” demişti.

Şimdide bazı fotoğrafları gündeme getiriyorlar. Kimin gazetesinde. Teknesi ile dünya turuna çıktığında gardrobundaki her biri 3 – 10 bin pound değerindeki 150 çift ayakkabıyı gardrobunda bırakan onursal başkanın sevdiği gazetede. Bu konuyu biraz araştırın. Bakın.

Cumhurbaşkanlığı pazarımı kızışıyor, Merkez Bankası Başkanlığı Pazarlığı mı?

Başka hangi pazarlık var diye soracaklara söyleyelim. Bir Bakan bir gazete eder mi?

Yani bir bakanı Tayyip bir gazete için harcar mı.

Birilerinin kabinenin sayısı kadar gazete, radyo, dergi ve haber programı varsa?

Hadi son bir tüyo. Tavukçular birlik oldu, reklam verdi. Olmadı. Uğur DÜNDAR çıktı bunca tavukçunun adeta aklanmasını sağladı. Namusunu kurtardı. Bu arada unutmadan.

Kemal Unakıtan’a artık yumurta atamayacağız. Nede olsa yumurtalar artık kabuksuz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir