TSK’NIN ABD İLE İSTİHBARAT PAYLAŞIMI MI? BÖLGE PAYLAŞIMI MI?

TSK’NIN ABD İLE İSTİHBARAT PAYLAŞIMI MI? BÖLGE PAYLAŞIMI MI?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi operasyonlarında elde ettiği başarı ve mevzilerin adeta sniper mesabesinde nokta atışları ile vurulması göğsümüzü kabartıyor.

Fakat burada aklıma takılan soruların cevaplarını hala bulabilmiş değilim.

TAHLİL 1
Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Harekatı’nın yanı sıra karadan da topçu ateşi ile mevzileri bombalıyor. Bunu yapabilmesi için topların düşeceği mevzilerin koordinatlarını hedef mahalini nerede ise çıplak gözle görebilecek unsurların vermesi gerekir ki bu topçu ateşi işlevsellik kazansın.

SORU 1

Türk Silahlı Kuvvetleri topçu ateşi yapabilecek kadar hedef belirleyebiliyor ise, anlık sıcak istihbarat paylaşımı sözü neden dilimize dolandırıldı.

TAHLİL 2

Fiili askeri varlığı 5 – 6 bin olarak zikredilen PKK’nın unsurlarının Hava Harekatı yapılan bölgelerde bombardımanı uçak mermisi yağmuru altında karşılamayacakları aşikar.

SORU 2

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 250 kadar teröristi etkisiz hale getirdiği hava saldırılarından alınan neticenin örgütün silahlı kadrolarını tamamen etkisiz hale getirecek bir operasyona dönüşmesi ne zaman olacak?

KARŞI SORU 2

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kararlılığını göstermesi açısından böylesi bir operasyon yöntem ve zamanlama açısından takdire şayan.

Ancak olayın sosyal tabanı ne olacak?

TAHLİL 3

Amerika Birleşik Devletleri Türk Silahlı Kuvvetleri’ne vuracağı değil de vurmayacağı koordinatları bildirerek hamili kart yakınımdır mesabesinden ricacı olmasın sakın?

SORU 3

Türk Silahlı Kuvvetleri bölgeyi tarihi etnisitesi ile bilen bir kuruluş. Bu ona çok önemli bir üstünlük sağlıyor. Neden bu gücünü bölgeyi tam anlamı ile karıştırmak için kullanmıyor dersiniz?

TAHLİL 4

Bölgesinde önemli adımlar atan bir devletin muktedir ordusu olarak Türk Silahlı Kuvvetleri modernizasyonlaşmayı çağın gereklerine göre yapıyor

SORU 4

Türk Silahlı Kuvvetleri böylesine etkin planlamalar yaparken bölgesinde Pakistan’dan daha mı az tehdite maruz i Nükleer güç olmadı hala?

Nükleer güç olsak vallahi yürüyüşüm değişir. Daha bir dayı, afili yürürüm. Devletler kurar devletler yıkarım. Irak’ı öğle yemeği için konaklama yeri olarak kullanır, Azerbaycan ile sınırlarımı birleştirdiğimi açıklar, Türkiye Cumhuriyeti’nin başına bir de Büyük ibaresini getirerek Büyük Türkiye Cumhuriyeti diye yazmaya başlarım.

Cumhuriyetimizin kurucusuna, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefamızı da böylelikle ödemiş oluruz. Hadi, yiğit askerler, işiniz rast gitsin, Allah bu ülkeye, devletimize nükleer güç olmayı nasib etsin.

Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt Beyefendi ve kendilerinin şahsında tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının geçmiş kurban bayramlarını, yeni yıllarını içtenlikle kutlar Büyük bir Türkiye için üstün hizmetlerinin devamını temenni eder, muhakkak ama muhakkak Nükler Güç olduğumuza dair müjdelerini bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir