TÜRKİYE LİBYA’YI İLHAK ETSE

TÜRKİYE LİBYA’YI İLHAK ETSE

NETPANO sitesinin yazarlarından alt kat komşum Zübeyr Somuncu Libya ziyaretini ballandıra ballandıra anlatmış, ülkenin temizliğinden, insanlarının güzelliğinden bahsetmişti.


Libya dediğin 2,5 milyon metre kareye yakın bir toprağa sahip, 6, 5 milyon nüfuslu ülke.


Muammer Kaddafi tarafından yönetiliyor. Şöyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı fırkateynlerimiz ve IHH’nın yardım gemisi dolusu gözü pek kahramanlar gidiverse Turgut Reis’in bir zamanlar yanında dolaştırdığı aslan ile Kaptan-ı Derya’lık yaptığı bu ülkeye, Trablus da bizim olur, Bingazi de.


Gazi Mustafa Kemal’in sokaklarında revolveri ile göğüs göğüse harb ettiği Libya ile alakalı Wikipedia şu ilginç bilgiler yer almaktadır. “Enver Paşa, Mustafa Kemal Paşa, Fuat (Bulca), Nuri (Conker) ve Fethi (Okyar) gibi Osmanlı subayları gizli yollarla Trablusgarp’a gelip (Örneğin Mustafa Kemal Paşa, buraya “gazete muhabiri Şerif Bey” adıyla Mısır üzerinden ulaşmıştır) buradaki kuvvetleri düzenleyerek, İtalyanlara rahat vermeyecek şekilde sürekli saldırılar başlattılar. Enver, yaptığı bir gazete röportajında, “Buraya geldiğimde 900 çöl savaşçısı bulmuştum. Şimdi ise elimin altında 16 bin talimli asker var” diyerek durumu ortaya koymaktadır”


Türkiye’de bu ATA yadigarı ülkeyi ilhak ediverse de buralara selamet getirse, halkı rahatlatsa, bölgede dengeleri tesis ediverse…


Genelkurmay Başkanlığı için “Cihanda Sulh” prensibini tesis etmede en güzel numune-i timsal olurdu böylesi bir babayiğitlik.


Hem buradaki milyarlarca dolar yatırımımız koruma altına alınmış olur, hem onbinlerce vatandaşımızın güvenliği doğrudan sağlanır, hem de Arap Aleminde petrolün denge oyununda bir numaralı aktör haline geliveririz.


Kimseyi kırmadan, kimsenin suyunu dökmeden, göz yaşını akıtmadan yapma imkanımız olan bir eylem olurdu bu…


Hadi yiğit asker uğurlar ola… Libya Kahramanlarına ihtiyaç var bugün… Kim dur der sana…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir