Türünün İlk Örneği Olmaya Aday Bir Kitap

Şule Yayınevi’nden çıkan “ Güneşe Yolculuk – Hz. Muhammed`in Hayatı“ türünün ilklerinden olmaya aday bir kitap.

Bir basın toplantısı ile medya`ya tanıtımı yapılan kitap Küçük bir kızın Peygamberimizin hayatına yaptığı yolculuğu anlatıyor. Kainatın Güneşi`ne yapılan bu yolculukta, ona bazen karıncalar, bazen masal kahramanları, bazen toz zerreleri, bazen gölgeler eşlik ediyor. Yolculuğun mutluluk çağına yapılması yüzünden, zaman ve mekan küçük kıza yardım ediyor, onu istediği yere ulaştırıyor…


Yazar Ayşe Sevim`in hayal dünyası ile gerçek bir yaşamı çocukların gözü ile anlattığı bu hikaye çocuklarına peygamberimizi anlatmak isteyen  kişiler için düşünülmüş bir yayın.


Kitabı resimleyen sanatçı H. Şeyma Yehiçeri` kitap’tan çok etkilendiğini ve kitabı resimlerken  çok duygulandığını belirtti.


Kitabın yayıncısı Ali Ural’da kitabın ilerde  film ve CD Olarak’ta yayınlamayı düşündüklerini belirterek; Bu kitap’ın ileriki dönemlerde İngilizce versiyonu’nu yayınlayacaklarını  söyledi.


Güneşe Yolculuk adlı  kitap çocuksu, çocuksu olduğu kadar ciddi, ciddiyetinde güneşin bahardaki okşayıcılığı kadar mütebbessim bir eser. Yalın bir dili olan kitap büyük bir boşluğu doldurmaya aday.


Şule Yayınları “ Güneşe Yolculuk – Hz. Muhammed`in Hayatı“ dışında  Naz Emel Koç’un  ‘’Bildik Kıssalara Bilmedik Öyküler’’ ile Ayşe Şener Yurtseven’nin Çocuklar için 40 Hadis  kitaplarını tanıttı.


Şule Çocuk Yayınlarından Çıkan  Kitabı almak isteyenler

0212 528 2357 – 528 11 46  başvurabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir