Vatikan Temsilcisi Marovitch Yoğun Bakımda

Vatikan’ın İstanbul Temsilcisi Marovitch’e Roma’da tren çarptı. Polis, garda tren beklerken birisiyle çarpıştığı ve raylara düştüğü söylenen Marovitch’in itilme ihtimalini de değerlendiriyor

Vatikan Büyükelçiliği’nin İstanbul Temsilcisi Georges Marovitch geçtiğimiz Salı günü Roma’da ağır bir tren kazası geçirdi. Roma Garı’nda beklerken elinde valiz bulunan birisiyle çarpışarak raylara düşen Marovitch, tren çarpması sonucu ciddi şekilde yaralandı. Marovitch’in, Türkiye’de Vatikan Temsilciliği de yapan Papa 23. John’un doğduğu evi ziyaret etmek üzere bir tren yolculuğu yapacağı ve olayın trene binmeden önce gerçekleştiği öğrenildi. Türkiye Katolik Cemaatleri Ruhaniler Kurulu Sözcüsü de olan Marovitch, esrarengiz çarpışma sonucu geçirdiği kaza neticesinde ağır bir iç kanama geçirdi. Kaburgaları kırılan ve iç organları zarar gören Marovitch kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.


POLİS KAZAYI ARAŞTIRIYOR

Papa 2. John Paul’ün de tedavi gördüğü Gemelli hastanesinde kontrol altında tutulan Marovitch’in iç kanamasının durdurulduğu bildirildi. Vatikan kaynakları, Marovitch’in halen yoğun bakımda olduğunu ancak durumunun iyiye gittiğini belirtiyor. Marovitch dinler arası diyalog faaliyetlerine verdiği önemle biliniyordu. İtalyan polisi olay hakkında bir tahkikat başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir