YEREBATAN SARAYI NEYE HAZIRLANIYOR?!

Zaman zaman pek değerli dostlarımla bir yerlerde buluşur, ülke gerçekleriyle ilgili bilgilerimizi şartlanmadan analiz ederiz. Kendi camialarımızla ve de kendimizle ilgili de yapıcı manada tenkidler yapar, arabanın yuvarlanmasını beklemeyiz.

Aşağıdaki yazı, zaman zaman yazıştığım dostlarıma ait analizler ve tespitler içeriyor. O kadar güzel ki pek az müdahale ettim, kendi bilgi ve yorumlarımı eklemeden vermenin daha doğru olduğuna inanarak bu güzel tespitleri ve yorumları tüm değerli arkadaşlarımın hizmetine sunuyorum:

İzninizle Batur/Bilge Kağanlarım…

(….)

”…. Bugünkü haberlerde YEREBATAN SARNICININ çökme tehlikesi nedeniyle, üstündeki tüm yapıların (devlet binaları ağırlıklı) yıkılacağı, Böylece Yerebatan sarnıcının sütünlarının yükü azaltılarak sarnıcın kurtarılacağı haberi vardı.

Bu Yıkım işlemi de yaklaşık 1.5 yıl sürecekmiş… İster misiniz yıkım sırasında 3-5 testi, 7-8 sikke çıksın ve sonrada yıkım alanı tarihi eserler gerekçe gösterilerek yüksek panolarla kapatılıp , Yerli (?!) yabancı arkeologlar derinlemesine bir kazı yapsın ?..

1.5 yıl sonunda da (ne zamana denk gelirse) , bu uluslararası Tarihi mirasın açılışını büyük bir kutlama , şenlik , ve törene döndürsek. Sonrada tüm dünyadan , özellikle ortadoğu ve uzak kıtadan misafirleri çağırsak… İster misiniz ?..

Öyle yada böyle… YEREBATAN SATNICININ BÜYÜK BİR TÖRENE HAZIRLANDIĞI AÇIK.. (çünkü İsrail hükümdarı 1. Basilius ve Hz. Süleyman heykelinin , hatta ters medusa heykelinin de konuyla bir ilgisi olmadığı da kesin CANIM?! Biz de pek septist/şüpheciyiz ya hu. YA DA SALAĞA YATMAYI BECEREMİYORUZ)

WOLFOWİT TÜRKİYE `de HARMANDALI MI OYNADI

Dünya Bankası Başkanı Siyonist Yahudi Wolfowitz istanbula geldi ve TESEV başkanı Can Paker ,İbrahim Betil, Süreyya Serdengeçti ile kahvaltı yaptı. Wolfowitz sivil toplumun önemine değindi ve 30 yıllık Türkiye merakı ve sevgisi de ortaya çıktı.

o kadar sevgisi var ki ;

” Paker, görüşmenin, sivil toplumun Dünya Bankası ile ilişkilerini geliştirecek teknik seviyede bir görüşme olduğunu ve çok yararlı geçtiğini düşündüğünü belirterek, “Wolfowitz Türkiye`ye 30 yıl önce gelmiş biri. Türkiye`yi çok iyi tanıyor ve anlaşılan duygusal bağı da var. Türkiye`nin geleceğinden ekonomik olarak çok da umutlu” şeklinde konuştu.

Hatta o kadar sevgisi var ki; Eski bir Yahudi kenti(?) olan EDİRNE ye de zaman ayırdı. ARASTA çarşısını gezdi ve tek bir esnaftan alışveriş yaptı.. (bu arada Edirne’de yaşayan tek bir yahudi aile var ama konumuzla ilgisi yok)

Yanalız küçük(?) bir aksilik oldu…

Misafir Edirneye giderken kendisine tahsis edilen Askeri helikopteri kullandı ve uçuş sırasında helikopterin kapısı koptu. Misafirimiz ve helikopterdekiler ölüm tehlikesi atlattı. Yolculuğa yedek helikopterle devam edildi. Şimdi misafirimize son teknoloji helikopterlerin tahsis edildiği kesin.

Benim anlamadığım son teknoloji ve özel misafir taşıyan helikopterin kapısı nasıl oluyor da kopuyor. Hadi diyelim ALLAH’ ın işi kazaen koptu. Nasıl oluyor da bu kadar önemli bir olay, sadece olay günü 2-3 kanalda öylesine geçilip, ondan sonra 1 haftadır delik çorapla ilgili haber yapılıyor…

Bu arada misafirin cami merakına da vakıf oluyoruz…

Son zamanlarda sanki hızlandırılmış programa tabii tutuluyormuşuz gibi geliyor?..

Gündeme yetişmek takip etmek nerdeyse bu aralar imkansız.

Ancak çookk gölgeler, tepelerinden bakan “HADİR/ZÜLFİKAR ORDUSUNU”i bilmeden alemin “İT”i olup kafalarına göre “KEMİK ÇİFTLİĞİNDE” gezdiklerini sanırlar…

*****

İşte TÜRKİYE’NİN “HAZIR KITASI” BU….

“CEHENNEM OLSA GELEN GÖĞSÜMÜZDE SÖNDÜRÜRÜZ
BU YOL Kİ HAKK YOLUDUR, DÖNME BİLMEZ YÜRÜRÜZ!..”

EVELALLAH!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir