YERİNDE DURAMAYAN BİR ŞAİR OLCAY YAZICI

Şair ve Yazar degerli abimiz Olcay Yazıcıyı’da ahirete ugurladık. Aynen daha önce birlikte çalıştıgım rahmetli Kemal Çapraz gibi.


Daha önce hep birilerinin yazdıgı bu tür yazıları okur ölümleri yakından tanıyanların yazılarını okurdum. Artık yaşımız gereğimidir nedir bizler okuyan değil yazan kısımlarda olmaya başladık.


Olcay Abi ile Türkiye Gazetesinin yurtdışı baskılarında başlayan tanışıklıgımız Müsiad’da devam etti. Artı İstanbul’un kültür sanat camiasındaki ortak dostlarımız ile bir çok mekanda her zaman birlikte idik. Sitemizin eski yazarlarından Hakan Yılmaz Çebi ile tanışmamıza vesile olanda rahmetli Olcay abi idi. Ölüm Haberini de Sitemizin yazarlarından Levent Elpen kardeşimiz verdi.


Ölüm uzakta olsa haberi tez ulaşıyor. Olcay abi bir ara netpano’da yazmıştı. Ufuk ötesinde ve Müsiad’ın yayınlarında’da birlikte sutun komşusu olmuştuk.


Olcay beyin cenazesine katılamadım İstanbul dışında oldugum içim. Olcay abi kalabalıkları sadece cenazesinde değil yaşarkende görmeli idi bence.


Maalesef Kültür sanat camiamızda yaşayanları değil ölüleri sevmek adına bir ilke olmuş durumda. Rahmetli Nusret Özcan, Kemal Çapraz yaşarken yalnız idi cenazeleri hep kalablık idi. Şu anda bu konumda olan birçok arkadaşımız var. Bunların yaşarken kadrini kıymetini bilmek varken neden cenazelerini bekleriz acaba. Ölüm biz yaşayan fanilere en büyük ders.


Dünyaya her gelen insan ölmeye gelmiyor mu zaten


Allah rahmet etsin


Mekanı cennet olsun


Ruhu için fatiha
Meraklısı için bilgi


Olcay Yazıcı hakkında yapılan radyo programını dinlemek için tıklayın


http://www.burcfm.com.tr/ShowProgram.aspx?PrgId=249


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir